Рудигер призна: Намерно правев грешки во Челси!

Германскиот дефанзивец Антонио Рудигер летово го засили Реал Мадрид како слободен агент, откако му заврши договорот со Челси.

Рудигер даде интервју за медиумите во кое кажа дека е среќен во Мадрид, а притоа зборуваше и за периодот поминат во Лондон и призна дека намерно правел грешки.

„Ќе бидам искрен и ќе кажам дека направив неколку грешки за да ги разбудам луѓето на стадионот и да направам атмосфера затоа што беше премногу тивко“, вели Рудигер.

Германецот мислеше на натпреварот против Њукасл, кој се одигра во март, а му припадна на лондонскиот гигант со 1-0.