„Сакам да се заблагодарам на раководстовото и навивачите на Јувентус“


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Алваро Мората ќе ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, поради тоа се одлучи да напише проштално писмо до раководството на клубот.

„Да пишувам се не ми е лесно. Сакам да се заблагодарам на сите луѓе кои што веруваа во мене и поради кои многу добро се чувстував во Торино и Јувентус“, напиша Мората.

„Сакам да се заблагодарам на физиотерапевите, лекарите, обезбедувањето и куварите“, истакна Мората.

„Можам со гордост да речам дека ги носев боите на Јувентус и дека бев еден од нивните шампиони“, заклучи Мората, што беше порака за навивачтие на Старата дама.