Сакраменто им го расипа дебито на тандемот Дончиќ – Ирвинг (Видео)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Далас маверикс загуби од Сакраменто кингс со 128-133 по продолженија, а тоа беше прв натпревар на кој заедно настапија Лука Дончиќ и новото засилување Кајри Ирвинг.

Сакраменто покажа дека може да се избори и за фаворитите, а благодарение на Фокс и Сабонис стигнаа до заслужената победа.

Фокс постигна 36 поени, додека на спротивната страна Ирвинг постигна 28 поени, а Дончиќ запиша еден помалку.