Салах го „почести“ Фулам со гол, Ливерпул пред нов пораз! 🎥

Ливерпул игра ужасно во Премиерлигата, а посебно на „Енфилд“ каде што има пет порази по ред и шестиот е веќе на прагот.

Тимот на Јирген Клоп е ужасен и мора нешто да се менува затоа што ќе ја загуби и битката за топ-4 во Премиерлигата.

Денеска Мохамед Салах го „почести“ Фулам со гол, па така Ливерпул е пред шестиот пораз по ред на домашен терен.