Салах и Лукаку од следната сезона ќе играат во ист тим!?


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Египетскиот фудбалер Мохамед Салах сè уште не може да најде заеднички јазик со Ливерпул, па поради тоа постои можност ова лето да си замине, а како негов следен тим се споменува ПСЖ.

Ливерпул мора да го продаде ако не потпишат договор, додека Египќанецот би потпишал за парижаните за повеќе пари.

Во Париз од следната сезона би можел да заигра и уште еден фудбалер од Премиерлигата, а тоа е Ромелу Лукаку кој се покажа како промашување на Челси.

Белгискиот напаѓач беше платен 75 милиони евра, но не ги оправда вложените пари, па сега се шпекулира дека Париз би бил идеална дестинација за Лукаку.