Салах испрати порака до Реал Мадрид: Имаме сметки за расчистување!


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Ливерпул го елиминираше Виљареал и се избори за финале во Лигата на шампиони (ЛШ), каде што ќе се соочи против Реал Мадрид кој вчера беше подобар од Манчестер сити.

Двете екипи ќе се борат за најпрестижниот трофеј годинава, а ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах испрати порака до шпанскиот гигант.

„Имаме сметки за расчистување“, напиша Салах на социјалните мрежи.