Само четири минути му требаа на Гнабри да продолжи каде што застана минатата сезона (Видео)

Само четири минути му беа потребни на Серж Гнабри да го отвори резултатот во првото коло од Бундеслигата против Шалке.

Новата седумка на Баерн Минхен на перфектен начин ја искористи одличната топка на Џошуа Кимих и го матираше оглманот на Шалке за рано водство од 1:0.