Само тројца фудбалери се сигурни, останатите може да заминат од Манчестер јунајтед


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Сем Џим Ретклиф најави големи промени во Манчестер јунајтед, а англиските медиуми пишуваат дека само тројца се сигурни во клубот, додека за останатите ќе разгледуваат понуди.

„Телеграф“ пишува дека сигурни во клубот се Коби Маино, Расмус Хојлунд и Алехандро Гарначо, додека другите може да заминат.

Останатите фудбалери не покажале доволно квалитет оваа сезона и затоа „ѓаволите“ ќе ги продадат доколку пристигне пристојна понуда од некој друг тим.