Саторански потпиша за НБА клуб


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Вашингтон Визардс се договори со Томас Саторански.

Досегашниот кошаркар на Барселона ќе потпише 3-годишен договор и ќе заработи 9 милиони долари.

Минатата сезона Саторански во Барселона во шпанската лига имаше учинок 9.6 поени, 4.2 асистенци, 2.9 скока и 1.0 украдени топки на 62 натпревари.

Исто така за Вашингтон потпишаа, Махинми, Брк и Николсон.