Се најде и потенцијален купувач на Герет Бејл


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Герет Бејл повторно е на излезната врата на Реал Мадрид.

Шпанските медиуми вчера објавија дека 30-годишниот Велшанец не е во плановите на тренерот Зинедин Зидан за следната сезона и дека може да го напушти клубот како слободен агент во текот на летото.

Сепак, малку се оние кои се подготвени да му дадат огромна плата на Бејл за да го привлечат во неговиот клуб, но еден тим е подготвен да го стори тоа. Станува збор за Манчестер Јунајтед.

Според Спорт, „црвените ѓаволи“ ќе се обидат да го доведат Бејл во текот на летото. Тие се привлечени од фактот дека Реал го нуди бесплатно и тие се подготвени да му дадат огромна плата.

Сепак, дефинитивно треба да го чекаме летниот рок што ќе биде одложен поради коронавирусот оваа сезона и ќе видиме дали Бејл навистина го напушта Реал.

Порано се поврзуваше со напуштање на клубот, но на крајот остана и одигра неколку врвни натпревари кога беше најпотребно.

Тој одигра вкупно 249 натпревари за „Кралевите“ и постигна 105 голови.