Се врати Делпо – Вавринка ги спакува куферите


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Аргентинскиот тенисер, Хуан Мартин Дел Потро се пласира во третото коло на Вимблдон откако го совлада Вавринка со 3:1 во сетови.

Дел Потро лошо влезе во натпреварот и го загуби првиот сет со 6:3.

Во вториот сет ист развој на настаните, само во корист на Дел Потро. Третиот сет донесе по два брејка на двете страни, па беше одигра тај брејк во кој Дел Потро беше подобар со 7:2. Дел Потро и во четвртиот сет беше подобар кој го освои со 6:3 и се пласира во третото коло.