Сепак се врати во НБА – Чачо потпиша за Филаделфија


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Филаделфија се договори за 1-годишна соработка со шпанскиот кошаркар, Серхио Родригез, а сега поранешниот кошаркар на Реал Мадрид ќе заработи 8 милиони долари.

Бруклин Нетс беа во пол позиција за потписот на овој кошаркар, но тие ги доведоја Џереми Лин и Тајлер Џонсон и се откажаа од Чачо.

Родригез еднаш играше во НБА и тоа во период од 2006-2010-та година. Во НБА има играно за Портланд, Сакраменто и Њујорк.