Сешнс потпиша 2-годишен договор со Шарлот


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Шарлот Хорнетс потпиша 2-годишна соработка со Рамонс Сешнс.

Поранешниот кошаркар на Вашингтон ќе заработи за 2-те години 12 милиони долари.

30-годишниот минатите две сезони ги помина во Визардс и имаше учинок 9.2 поени, 2.5 скока и 3 асистенции на 110 натпревари.

Сешнс е доведен како замена за Џереми Лин кој се пресели во Бруклин Нетс.