Шампионот го вклучи алармот, ова би бил подвиг, три нови лица во Јувентус во последната недела од преодниот рок!


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓По ремито во Рим, се разбудија во Јувентус. Не толку среќни од бодот, колку што фактот дека многу работи во играта не функционираа, ги загрижи луѓето во клубот.

Иако експлицитно не побара засилувања, Пирло посочи проблеми на левата страна во отсуство на Сандро, каде експериментот со Квадрадо не успеа. Но, сè уште нема продажба на Де Шиљо, кој најверојатно би му отстапил на Емерсон Палмиери од Челси.

Како што се очекуваше, Кедира не го раскина договорот вчера, тој не се откажува од своите шест милиони евра по сезона, иако клубот не смета на него.

Ругани има понуди од ПЛ, но и од Валенсија, тој може да донесе 15 милиони евра во касата. На крајот, Даглас Коста е сè уште далеку од ПЛ, се прашуваа некои германски клубови, но и неговата плата е пречка за враќање во Бундеслигата.

Јувентус сè уште го чека резервниот напаѓач, не се откажаа од Моис Кин, Евертон ги бара своите пари од минатото лето, Јувентус предлага двегодишна позајмица со задолжителен откуп. Анџелоти го сака Милик, па доколку Полјакот оди во Ливерпул, јасно е дека Кин би бил близу до Јувентус.

Киеза исто така чека, но тешко дека Јувентус ќе плати 50 милиони евра, што вреди уште една опција, Кореа од Лацио. Потешко е да се преговара со Лотито отколку со Фиорентина, но ако Даглас Коста не замине, тогаш нема смисла да се носат играчи. Следниот викенд, Јувентус го пречекува Наполи, кој започна одлично, има максимален учинок во две кола, секако нема да има засилувања до тогаш, па Пирло треба да го чека финишот на преодниот рок за да добие дополнителни играчи …

Тој сигурно би ги сакал Палмиери, Киеза и Кин, но за тоа Де Шиљо, Ругани, Кедира и Даглас Коста треба да го напуштат клубот, што е нереално во овој момент, една недела пред крајот на трансфер рокот…