Шест фудбалери на Леверкузен избрани во тимот на сезоната во Бундеслигата


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Баер Леверкузен ја прекина доминацијата на Баерн Минхен и го крена пехарот во Бундеслигата, а дури шест фудбалери беа избрани во тимот на сезоната во првенството.

Навивачите, претставници на клубовите и новинарите гласале во создавање на најдобрите 11 во Бундеслигата.

Во тимот на сезоната од Баер се избрани Фримпонг, Та, Грималдо, Џака, Вирц и Бонифејс, додека Баерн има двајца претставници Кејн и Мусиала, а имаше место и за Кобел од Дортмунд и Антон и Гираси од Штутгарт.