Шкендија и Тиквеш ги дознаа можните ривали во Конференциската лига


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Шкендија и Тиквеш ќе ја претставуваат Македонија во квалификациите за групната фаза во Конференциската лига на УЕФА.

Екипата од Тетово ќе има улога на носител во ждрепката поради високиот коефициент од 8,00, додека Тиквеш има коефициент 1,25 и ќе добие потешка задача.