Шкендија со една нога во второто коло – Ибраими и Жуниор за голема победа


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Фудбалерите на Шкендија на Арена Филип Втори славеа голема победа од 2:0 против Краковија во првиот натпревар од првото квалификациско коло во ЛЕ.

Тетовскиот клуб беше подобар на теренот и заслужено славеше со 2:0.

Прво Ибраими во 41-ва минута на асистенција на Хасани погоди за водство нан Шкендија. Конечните 2:0 ги постави Стенио Жуниор на асистенција на Тодоровски во 68-ма минута.

Реванш натпреварот во Полска се игра на о7.07.