Шортс со дабл-дабл ги реши „волците“ (Видео)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец Ти-Џеј Шортс продолжи со одличните настапи во дресот на Париз, кој се искачи на првото место во групата А.

Париз го совлада Вулвс од Литванија со 110-79, а најдобар на теренот беше Шортс со 24 поени и 11 асистенции.

Тимот на Шортс во следното коло ќе игра против Веценија во Еврокупот.