Шпетим Дуро повеќе не е тренер на Струга


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Македонскиот фудбалски шампион Струга Трим Лум се раздели со тренерот Шпетим Дуро по лошите резултати во завршницата на сезоната.

Дуро и Струга постигнале договор да ја прекинат соработката, а засега не е познато кој ќе го предводи шампионот во последните три кола од Првата лига.

„Струга ја информира јавноста дека е раскинат договорот со Шпетим Дуро. Му благодариме за неговиот придонес во периодот додека го водеше нашиот тим“, соопштија од клубот.

Во моментов, по 30 одиграни кола, Шкендија, Струга и Шкупи имаат по 58 бодови.