Симеоне откри зошто не му дава шанса на Гризман, проблемот е во – управата на клубот!


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Францускиот фудбалер Антоан Гризман се врати во Атлетико Мадрид, откако имаше неуспешна авантура во Барселона, но на „Ванда Метрополитано“ не добива премногу шанса, а конечно тренерот Диего Симеоне откри зошто играчот седи на клупа.

Во договорот меѓу Барселона и Атлетико има клаузула според која гигантот од Мадрид ќе мора да го откупи Гризман ако одигра најмалку 45 минути на половина од натпреварите.

Атлетико во моментов балансира и не му дава премногу минутажа на Гризман затоа што не сака да плати 40 милиони евра за негов трансфер и тоа го призна Симеоне.

„Мислам дека сите кои ме познаваат знаат дека работам за доброто на клубот и така ќе остане“, кажа Симеоне и призна дека Гризман не добива шанса поради наредби од управата.