Следните два гола на Левандовски скапо ќе ја чинат Барселона


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Барселона го ангажира Роберт Левандовски од Баерн Минхен и тој се покажа како одлично засилување бидејќи постигна 14 гола на 16 натпревари во Ла Лига.

Каталонскиот гигант ќе мора да плати 1,25 милиони евра за следните два гола на Левандовски во дресот на Барселона.

Овој 34-годишен полски репрезентативец се врати по суспензијата од три натпревари.