Шпанец понуден на Реал Мадрид


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Цеск Фабрегас е понуден на Реал Мадрид, соопшти Мундо Депортиво.

Шпанскиот репрезентативец потфрли минатата сезона во Челси.

Се шпекулира дека новиот тренер, Антонио Конте не смета на него, а за да собере пари за реконструкција планира да го продаде Шпанецот.

Реал два пати беше заинтересиран за Фабрегас, 2006-та и 2009-та година, Арсенал два пати ги одби понудите, а во 2011-та година го продаде на Барселона.

Фабрегас постигна 11 погодоци во двете сезони поминати во Лондон.