„Спијам со обожавателки секоја недела“

Она што го кажа Австралиецот Ник Киргиос додека играше видео игра и го пренесуваше тоа во живо, не е нормално за професионален тенисер.

Киргиос е познат како лошо момче на светскиот тенис, кој не се двоуми да каже ништо за никого, а синоќа беше на ред да го коментира сопствениот сексуален живот.

Тој ја прекина врската со руската тенисерка Ана Калинскаја во март, па од тој момент очигледно се однесува како да е „ослободен од ланец“.

Така, за време на четиричасовната играње Фортнајт во живо на Фортнит, тој призна дека сега спие со навивачки на неделна основа и дека за време на натпреварот против Роџер Федерер, тој бил толку расеан од атрактивна девојка од публиката што едвај го завршил натпреварот.

„Да, да бидам искрен, не се гледам со никоја константно, сето тоа е на неделна основа“, рече Киргиос во еден момент.

„Го добивав Федерер и во еден момент мислев:„ оу, сакам да ја однесам на пијалок “.

„Девојките од Источна Европа едноставно ми го зедоа срцето. Високите жени од Источна Европа, кога ги гледам, помислам „ земете половина од мојата заработка “.

Овие коментари се само дел од она што ги кажа Ник за време на преносот во живо.

Патем, должината на неговата врска со споменатата Русинка не е позната. Многумина се сеќаваат дека тој навиваше на турнир во Вашингтон уште во август минатата година, додека објавуваше фотографии од неа на Инстаграм во септември. Двојката беше видена заедно на почетокот на март во Акапулко.

По раскинувањето, младата Русинка во едно од интервјуата рече дека Ник е добра личност и дека не направил ништо лошо, но дека нивните патишта едноставно се оддалечиле.

Во продолжение може да видите фотографии од неа.