Страшна брзина: Халанд докажа уште еднаш дека е „чудо од дете“ (ФОТО)

Борусија Дортмунд славеше со 3-0 против Борусија Менхенгладбах, а Ерлинг Халанд постигна два гола и ги воодушеви навивачите.

Халанд покажа уште еднаш дека е „чудо од дете“. Тој имаше неверојатен спринт, а изгледаше како да вклучил „турбо“ во однос на останатите, а Германците пресметаа со која брзина се движел.

Норвежанецот во акцијата претрча вкупно 97 метри и достигна брзина од 35 км/ч, што е навистина неверојатно.