Судија со неочекуван потег ги налути навивачите на Реал Мадрид (Видео)


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Реал Мадрид славеше со пресврт (2-1) против Реал Сосиедад за петта победа сезонава во петтиот меч во шпанската Ла Лига.

Навивачите на „кралскиот клуб“ се лути и поради еден неочекуван потег на асистентот на главниот судија. Пау Норберт Девис невообичаено реши да влезе на теренот за да му ја додаде топката на Кепа Аризабалага за да спречи задржување на времето.

Сцената се случи при 2-1 во 84. минута, а тоа ги изнервира навивачите на Реал Мадрид, кои сметаат дека судијата не треба да се меша во играта.

Assistant referee entered the field and passed the ball to Kepa to prevent him from time-wasting
byu/aleksandrovsqvist insoccer