дома тагови Роналдо

таг: Роналдо

Најнови вести

Реал Мадрид му даде рок на Мбапе – има 15 дена да каже „да“

Шпанскиот гигант Реал Мадрид очигледно ќе му даде уште една шанса на францускиот голгетер Килијан Мбапе, чиј договор со ПСЖ завршува на 30 јуни...

Колку пари заработи Ѓоковиќ во кариерата? (Фото)

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ по осми пат во кариерата заврши на првата позиција на АТП-листата на крајот на годината. Ѓоковиќ оваа сезона освои...

Бивш НБА-кошаркар го нападна Јокиќ: Тој е лажго!

Поранешниот кошаркар Џеј Џеј Редик минатата сезона му даде поддршка на Никола Јокиќ, но сега го нападна Србинот и го обвини дека бил лажго. Српскиот...

Жирона и да ја освои Ла Лига, нема да заигра во ЛШ!

Фудбалерите на Жирона се вистинска сензација во Ла Лига и се наоѓаат на делба на првата позиција со Реал Мадрид. Според правилата на УЕФА, Жирона...

Гигант ќе урне рекорд за да го купи Миовски

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски игра одлично во дресот на Абердин и привлече интерес од неколку тимови, а прв кој тргнал по неговиот потпис е...

Баерн Минхен купува 22-годишен напаѓач од Шпанија?

Крилниот напаѓач Брајан Сарагоса ги импресионира сите со настапите за Гранада, а посебно воодушеви со голот против Барселона. Медиумите од Германија пишуваат дека Баерн е...

Кампацо: Не се враќам во НБА, зашто во Мадрид ми е како дома

Аргентинскиот кошаркар Факундо Кампацо немаше успешна авантура во НБА-лигата, каде што го носеше дресот на Денвер нагетс и Далас маверикс. Кампацо кажа дека не се...

Артета претера со славење и си доби казна! (Видео)

Арсенал славеше против Лутон со 4-3, откако дури во 97. минута Деклан Рајс погоди за конечен резултат, а тоа ептен го израдува тренерот Микел...

Леброн и Дејвис го „нокаутираа“ Дурант во НБА купот (Видео)

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс беа подобри од Феникс санс со 106-103 во четвртфиналето на НБА-купот. Леброн Џејмс постигна 31 поен и 11 асистенции, а...

Тер Штеген ќе паузира долго – проблеми за Барселона!

Барселона има огромен проблем бидејќи голманот Марк Андре Тер Штеген се повреди и мора да оди на операција, а по истата ќе паузира околу...