Ришарлисон го учеше Роналдо како да го изведе „гулабовиот танц“ (Видео)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Бразилскиот репрезентативец Ришарлисон вчера против Јужна Кореја го постигна третиот гол на Мундијалот во Катар, по што ја покажа неговата нова прослава.

Ришарлисон заедно со неговите колеги го изведоа „гулабовиот танц“, по што младиот фудбалер реши да му ги покаже движењата и на легендарниот Роналдо.

Роналдо направи интервју со Ришарлисон по крајот на натпреварот, по што доби лекција за новиот танц кој стана хит на интернет.