дома тагови Тео

таг: Тео

Најнови вести

Јокиќ го водеше Денвер до прв триумф против Мајами (Видео)

Денвер нагетс со триумф од 104-93 против Мајами хит го почна големото финале во НБА-лигата, а српскиот кошаркар Никола Јокиќ беше неверојатен и постигна...

Тикет на денот (петок, 02.06.2023)

Пред нас е викенд каде што ќе завршат сите лиги кои не завршија во минатиот. Наредната сабота е наменета за финалето на ЛШ, а...

Официјално: Меси заминува од ПСЖ!

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси и официјално ќе си замине од ПСЖ и нема да го продолжи договорот, објави познатиот новинар Фабрицио Романо. Романо објави дека...

Емотивна порака на Гудељ откако го загуби бебето со Анастасијa

Немања Гудељ ја освои титулата во Лига Европа, по што испрати емотивна порака до неговата девојка Анастасија Ражњатовиќ со која чекаше бебе. Два дена пред...

Саинц бара од Ферари да биде решена неговата судбина!

Шпанскиот возач Карлос Саинц побарал од Ферари да биде решена неговата иднина пред почетокот на следната година Саинц пристигна пред две години во Ферари, по...

Мурињо: Веќе изморен сум од сè…

Жозе Мурињо беше разочарна по поразот од Севилја во финалето на Лига Европа, па даде изјава која ги загрижи навивачите на Рома. Португалецот го загуби...

Модриќ доби понуда каква што не се одбива

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ побарал да си замине од Реал Мадрид, иако се преговараше за нов договор, затоа што добил неверојатна понуда од Саудиска...

Требаше да ги спаси од испаѓање, а тој им донесе трофеј и им обезбеди...

Севилја синоќа ја совлада Рома со 4-1 на пенали и ја освои Лига Европа по седми пат во историјата, а коментар за натпреварот даде...

Меси ќе се пресели во МЛС, па оди на позајмица во Барселона!?

Лионел Меси е главна тема во светските медиуми затоа што неговиот договор завршува за неколку дена со ПСЖ и потоа се очекува да ја...

Македонија без Миовски и со еден дебитант ќе се соочи со Украина и Англија

Селекторот на Македонија, Благоја Милевски денеска го објави списокот со повикани фудбалери за натпреварите против Украина и Англија во рамки на квалификациите за Европското...