дома тагови Хулеп Лопетеги

таг: Хулеп Лопетеги

Најнови вести

Дуелот меѓу Македонија и Азербејџан ќе биде со директен пренос на – МТВ!

Македонските ракометари в недела ги почнуваат мини-подготовките за ЕХФ-неделата во која играат два квалификациски меча за пласман на Европското првенство (ЕП) во 2024 година. Ракометарките...

Синер го скрши Медведев за трофејот во Пекинг

Италијанскиот тенисер Јаник Синер славеше со 2-0 во сетови, односно 7-6 и 7-6 против Данил Медведев во финалето на турнирот во Пекинг. Во првиот сет...

Итен состанок на управата на „ѓаволите“ и Тен Хаг – падна одлука на „Олд...

Холандскиот тренер Ерик Тен Хаг се наоѓа под притисок од јавноста по лошите резултати со Манчестер јунајтед. „Црвените ѓаволи“ синоќа беа поразени од Галатасарај на...

Анчелоти кажа каков статус има Модриќ во Реал Мадрид

Фудбалерите на Реал Мадрид вчера триумфираа со 3-2 против Наполи во второто коло од групната фаза во Лигата на шампиони (ЛШ). Шанса на натпреварот доби...

За првпат во историјата: Мундијалот ќе се игра на три континенти!

Светското првенство (СП) во 2030 година ќе биде историско затоа што за првпат во историјата ќе се игра на три континенти, односно Африка, Европа...

Батлер по шпекулациите дека е во врска со Шакира: Таа е интелигентна жена!

Американскиот кошаркар Џими Батлер го кажа своето мислење за пејачката Шакира со која го поврзуваат во изминатиот период. Светските медиуми пишуваа за љубовна романса меѓу...

Ибрахимовиќ му даде совет на Тен Хаг како да го реши проблемот на „Олд...

Манчестер јунајтед има ужасен почеток на сезоната, а за навивачите главен виновник е тренерот Ерик Тен Хаг. Тен Хаг правеше чуда со Ајакс, но во...

Белингам направи нешто што не му успеало на друг играч од средниот ред (Фото)

Англискиот фудбалер Џуд Белингам се покажа како големо засилување за Реал Мадрид и ги оправда вложените пари, откако постигна осум гола на девет настапи...

Милевски: Имаме јасна цел, одиме на победа против Украина!

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски ги избра фудбалерите на кои ќе смета на мечот од евроквалификациите против Украина. Македонија има ист број на...

Арсенал ослабен за дербито против Манчестер сити

Англискиот вицепрвак Арсенал ќе игра ослабен во дербито против Манчестер сити во Премиерлигата затоа што се повреди Букајо Сака на мечот против Ленс (1-2)...