дома тагови Ѓорѓиоски

таг: Ѓорѓиоски

Најнови вести

Навивач на Сакраменто починал за време на меч во НБА (Фото)

Сакраменто кингс загуби од Њу Орлеанс со 117-127, но по натпреварот пристигна трагична вест затоа што еден од навивачите го загубил животот. За време на...

Бивш помошник на Клоп ќе ја тренира Црвена Звезда

Српските медиуми пишуваат дека спортскиот директор на Динамо Москва, Жељко Бувач ќе биде нов тренер на Црвена Звезда. „Спортклуб“ објави дека Барак Бахар ќе остане...

УЕФА продаде финале на ЛШ за 2,4 милијарди евра!?

Познатите светски медиуми пишуваат дека Европската куќа на фудбалот (УЕФА) продала најмалку едно финале во Лигата на шампиони (ЛШ), кое ќе се игра во...

Суарез се збогува од Гремио, но нема да оди во пензија! (Видео)

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез реши да го напушти Гремио, иако имаше договор до крајот на 2024 година, не нема да оди во пензија, туку...

Артета му се „реваншира“ на Гвардиола: Следно прашање, ве молам… (Видео)

Тренерот на Арсенал, Микел Артета не остана должен на провокациите од Пеп Гвардиола и му се „реваншира“ на идентичен начин. Манчестер сити одигра 3-3 против...

„Марсијал не е дете и калибар за Јунајтед – дава еден гол на секои...

Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Рој Кин имаше критики за францускиот напаѓач Ентони Марсијал. Марсијал имаше караница со тренерот Ерик Тен Хаг на мечот меѓу...

Манчестер јунајтед му нудел две ѕвезди на Реал Мадрид за – 30 милиони евра

Манчестер јунајтед има големи проблеми со дел од ѕвездите, па истите сака да ги продаде во следниот преоден рок бидеќи му пречат во работат...

Де Лаурентис не може да се помири: Се чувствуваме ограбено!

Италијанскиот шампион Наполи беше поразен од Интер со 0-3 и направи чекор назад во битката за титулата во Серија А. Првиот човек на клубот Аурелио...

Судијата кој ги оштети граѓаните не доби казна!

Раководството на Премиерлигата соопшти дека судијата Сајмон Хупер нема да добие казна поради грешката на мечот меѓу Манчестер сити и Тотенхем. „Граѓаните“ тргнаа во контра-напад...

Де Хеа прифатил да се врати во Премиерлигата

Шпанскиот голман Давид Де Хеа наскоро би можел да се врати во Премиерлигата, откако добил понуда од Њукасл. Њукасл сака да го ангажира Де Хеа...