дома тагови Џејмс Милнер

таг: Џејмс Милнер

Најнови вести

Арсенал го направи Одегард најплатен фудбалер во тимот

Англискиот вицепрвак Арсенал потпиша нов договор со талентираниот норвешки репрезентативец Мартин Одегард до 2028 година. Англиските медиуми пишуваат дека „топчиите“ решиле да го наградат Одегард...

Реал Мадрид ќе игра ослабен во дербито против Атлетико

Реал Мадрид има проблеми со повреди во новата сезона, а пред дербито со Атлетико Мадрид пристигнаа информации дека се повредил уште еден играч. Десниот бек...

Градоначалникот на Њујорк доби дрес од македонскиот првак!

Градоначалникот на Општина Аеродром, Тимчо Муцунски средбата со градоначалникот на Њујорк, Ентони Адамс ја искористи да му подари дрес од МЗТ Скопје. Муцунски учествуваше на...

„Ѓоковиќ има нешто што Федерер и Надал го немаат“

Поранешниот прв тенисер во светот, Енди Мареј направи споредба меѓу „големата тројка“, Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал и Роџер Федерер. Мареј кажа што мисли за успехот...

Клоп испиша историја – стана прв тренер на Ливерпул со 50 европски победи

Англискиот гигант Ливерпул славеше со 3-1 со пресврт на гостувањето кај ЛАСК вчера во првото коло од групната фаза во Лига Европа, а тоа...

Мурињо им најде замерки на своите фудбалери

Португалецот Жозе Мурињо даде коментар за победата на Рома на гости кај Шериф Тираспол на почетокот на новата сезона во Лига Европа. „Специјалниот“ не беше...

Никој досега го нема понижено Меси како ПСЖ!

Еден од најдобрите фудбалери во историјата, Лионел Меси летово го напушти ПСЖ и ја продолжи кариерата во Интер Мајами на Дејвид Бекам. Меси одбил финансиска...

Марија Шарапова му се враќа на тенисот!?

Поранешната најдобра тенисерка во светот, Марија Шарапова би можела да ја прекине пензијата и наскоро да му се врати на спортот. Русинката ја прекина кариерата...

Тикет на денот (петок, 22.09.2023)

Денес понудата за обложување е доста интересна, а за вас овој пат спремивме тикет со три натпревари. Ова е нашиот предлог. Штутгарт – Дармштад –...

Ѓоковиќ призна: Научив една од најважните работи во кариерата од Федерер

Најдобриот тенисер во историјата Новак Ѓоковиќ даде интересна изјава во која имаше пофални зборови за неговиот вечен ривал Роџер Федерер. Србинот му се заблагодари на...