дома тагови Џеси Мулин

таг: Џеси Мулин

Најнови вести

Адриано се клатеше дрво пијан, го придржуваа да не падне! (ВИДЕО)

Бразилецот Адриано, познат по неговите настапи во Интер, беше огромен талент на кој му предвидуваа статус на фудбалска легенда, но неговата кариера...

Рашфорд стана млад доктор на науки!

Британските медиуми објавија дека фудбалерот на Манчестер јунајтед и англиски репрезентативец Маркус Рашфорд добил награда од Универзитетот во Манчестер.

Јокиќ за Ковид-19 и килограмите: Бев во шок зашто не го почуствував вирусот, сега...

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ го победи коронавирусот, па пристигна во Орландо, каде што му се приклучи на тимот на Денвер нагетс.

Лејкерс остана без искусен бек до крајот на сезоната во НБА

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Раџон Рондо го скрши палецот на десната рака во тек на тренинг во спортскиот комплекс во Орландо.

Роналдо на само еден гол од рекордот на Шевченко во Серија А

Најдобриот фудбалер на Јувентус, Кристијано Роналдо против Сасуоло може да го постигне неговиот 50. погодок во дресот на „Старата дама“ и да...

Реал со порака до навивачите: Ако ја освоиме титулата, не излегувајте на улици!

Лидерот во шпанската Ла Лига, Реал Мадрид ги повика своите навивачи да останат во своите домови доколку ја освоија титулата, зашто во...

Гасперини: Не постигнуваме многу голови за да ги понижиме противниците!

Џан Пјеро Гасперини и неговата Аталанта вчера со убедливи 6-2 ја декласираа Бреша во 33. коло од италијанската Серија А и така...

Гвардиола се брани по нападите: Не можевме да си ги дозволиме Санчез и Мегваер!

Судот за спортска арбитража ја поништи одлуката на Европската фудбалска федерација (УЕФА) за исфрлување на Манчестер сити од...

Челси со минимална победа остана во сериозна конкуренција за пласман во Лигата на шампионите

Екипата на Челси славеше минимална,но многу важна победа против тимот на Норвич во првиот натпревар од 36. коло од англиската Премиер лига.

Клоп: Ако продолжат најбогатите клубови да прават што сакаат, тогаш…

Манчестер сити вчера доби одлични вести од Судот за спортска арбитража во Лозана, кој ја поништи одлуката на УЕФА за двегодишната суспензија...