дома тагови ковид-19

таг: ковид-19

Најнови вести

Солскјер и Гвардиола – втор дел: Останаа сами на теренот на „Итихад“… 🎥

Манчестер јунајтед славеше со 2-0 против градскиот ривал Манчестер сити и така ја запре одличната серија на екипата на Пеп Гвардиола. Во текот на натпреварот...

Лапорта веќе подготви спектакуларно засилување за Барселона?

Жоан Лапорта се врати на претседателското место на Барселона, каде што беше и претходно во период од 2003 до 2010 година. Лапорта победи убедливо на...

Без многу квалитет: Симонс го освои натпреварувањето во забивање на Олстарот 🎥

Кошаркарот на Портланд, Енферни Симонс е победник во натпреварување во забивање на НБА Олстарот во Атланта. Симонс беше подобар од конкуренцијата, а забивањето беше одржано...

Ибрахимовиќ: Ако сака Малдини, тогаш ќе останам во Милан!

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ даде интервју за италијанските медиуми и кажа дека не сакал да ги добие прашањата пред разговорот за да биде природен. Ибрахимовиќ...

Кари ги „извади од памет“ Дончиќ и Јокиќ сред разговор 🎥

Претставувањето на кошаркарите пред НБА Олстарот беше спектакуларно, а беше забележана и една необична сцена. Стеф Кари, новиот шампион во брзо шутирање тројки, по претставувањето...

Ѓоковиќ постави нов рекорд на АТП-листата и го симна Федерер од врвот!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ конечно го симна легендарниот Роџер Федерер од врвот по број на недели минати на првото место на АТП-листата. Ѓоковиќ ја почна...

Лапорта убедливо победи на претседателските избори во Барселона 🎥

Барселона неколку месеци беше без претседател откако Хозеп Марија Бартомеу си поднесе оставка, а вчера на изборите победи Жоан Лапорта, кој ќе го предводи...

Тимот на Леброн ја прегази екипата на Дурант, Јанис е МВП! 🎥

НБА олстарот донесе убедлив триумф на екипата, која ја имаше Леброн Џејмс. Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс и неговите другари триумфираа со 20 поени...

Тикет на денот (понеделник, 08.03.2021)

После буурниот викенд пред нас е нашто помирен ден. Понудата е слаба, но нема препреки за да се состави тикетот за денес. Вест Хем –...

Манчестер јунајтед го запре сонот на непобедливите „граѓани“ 🎥

Манчестер јунајтед го доби дербито против Манчестер сити на „Итихад“ со 2-0 и така ја прекина неверојатната серија на екипата на Пеп Гвардиола. „Црвените ѓаволи“...