дома тагови кристијано роналдо

таг: кристијано роналдо

Најнови вести

Волкановски: Ќе си го вратам шампионскиот појас!

Австралискиот борец Александар Волкановски со нокаут загуби од Илија Топурија во неделата, но веднаш побара реванш од Грузиецот. Волкановски не планира да се пензионира, иако...

Меси и Суарез асистираа за победнички старт на Интер Мајами (ВИдео)

Интер Мајами ја почна новата сезона во МЛС-лигата со победа против Реал Солт Лејк од 2-0, а главни на теренот беа Лионел Меси и...

Алкараз кажа колку време ќе паузира по повредата во Рио

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз вчера го предаде првиот меч на Рио Де Жанеиро поради повреда, по што мораше да направи магнетна резонанца. Алкараз го повреди...

Јокиќ се покажа и во улога на тренер на Олстар-мечот (Видео)

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ е вистински шоумен и еден од најдобрите играчи во НБА-лигата, а на социјалните мрежи се појави снимка која е направена...

Мбапе за потписот со Реал Мадрид ќе добие бонус од кој боли глава!

Францускиот репрезентативец Килијан Мбапе на крајот на сезоната ќе замине од ПСЖ, а од следната сезона ќе го носи дресот на Реал Мадрид. Мбапе добил...

Голот на Галено кој му пресуди на Арсенал (Видео)

Порто славеше во првиот осминафинален меч од Лигата на шампиони (ЛШ) против Арсенал со 1-0. Двете екипи играа интензивен фудбал, но единствениот гол беше постигнат...

Тикет на денот (четврток, 22.02.2024)

Денес ќе се комплетираат учесниците во 1/8 финалето од Лига Европа и конференциската лига. На програмата ги имаме реванш дуелите од овие две послаби...

Алонсо ќе бира меѓу Баерн и Ливерпул – познато е кој е фаворит!

Шпанскиот тренер Чаби Алонсо се наоѓа пред голема дилема бидејќи добил понуди од Баерн Минхен и Ливерпул, па на крајот на сезоната ќе мора...

Анчелоти го избра наследникот на Модриќ

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ го губи местото во Реал Мадрид, па поради тоа тренерот Карло Анчелоти му избра замена. Анчелоти сака да го ангажира Николо...

Дејвис: Јокиќ и Дончиќ се комедија!

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Ентони Дејвис имаше само пофални зборови за Лука Дончиќ и Никола Јокиќ бидејќи тие прават шоу секогаш кога се...