дома тагови Роман Грожан

таг: Роман Грожан

Најнови вести

Над стадионот на кој игра Селтик лета авион со порака од навивачите на Ренџерс...

Доминацијата на Селтик по 10 години беше прекината и Глазгов Ренџерс е нов шампион во шкотското првенство. Ренџерс предводен од легендарниот Стивен Џерард направи чудо...

Легендарниот Џерард ги фрли сите во транс и покажа како се слави титула! 🎥

Глазгов Ренџерс конечно ја освои титулата во Шкотска и ја прекина доминацијата на Селтик, а човекот кој им помогна во тоа е Стивен Џерард Џерард...

Лапорта ги „купи“ навивачите на Барселона, а го спомена и Реал Мадрид!

Жоан Лапорта смета дека е главен кандидат за претседателската функција во Барселона. Тој беше на чело на тимот и претходно, кога Каталонците беа главни...

Тикет на денот (недела, 07.03.2021)

Денешниот ден изобилува со понуда за обложување, па ние се надеваме дека ја составивме вистинската комбинација која според нас има големи шанси за пролаз....

Реал Мадрид сака да се ослободи од Варан?

Францускиот дефанзивец Рафаел Варан ќе го напушти Реал Мадрид на крајот на сезоната, барем така пишуваат шпанските медиуми, а како негова следна дестинација се...

ВАР пак крена „прашина“: Требаше ли Арсенал да добие пенал? 🎥

Арсенал одигра само 1-1 против Барнли откако Гранит Џака ги почести ривалите со асистенција. Сепак, ВАР-технологијата повторно крена голема прашина.

Ролан Гарос ќе се одржи според планот со присуство на навивачи

Организаторите на вториот гренслем-турнир во сезоната Ролан Гарос се убедени дека годинава турнирот ќе се одржи според планот и со присуство на публика. Турнирот минатата...

Роналдо објасни зошто никогаш нема да се тетовира!

Кристијано Роналдо е еден од ретките спортисти кои немаат ниту една тетоважа на нивното тело, за разлика од многу играчи кои решија да го...

Промена во последен момент: Позната замената за Букер на Олстарот

Девин Букер требаше да го замени повредениот Ентони Дејвис на Олстар натпреварот, но ниту тој нема да може да настапи од истата причина. Американските медиуми...

Невидена глупост на Џака: Ниту противникот не веруваше дека ќе добие таква асистенција 🎥

Фудбалерите на Барнли играат против Арсенал во мечот од 27. коло во Премиерлигата. Арсенал поведе со голот во шестата минута преку Пјер Емерик Обамејанг, но...