дома тагови Црвена Звезда

таг: Црвена Звезда

Најнови вести

Кога ќе биде потврден трансферот на Мбапе во Реал Мадрид?

Шпанските медиуми објавија дека Килијан Мбапе се договорил со Реал Мадрид и ќе го носи дресот на клубот од следната сезона. „Би-Би-Си“ објави дека Мбапе...

Тикет на денот (вторник, 20.02.2024)

Наредните денови понудата нема да биде пребогата, но предлог тикетот нема да изостане. ПСВ – Дортмунд – Х2&2+ @ 2.05 во Mozzart Ова е малку неочекуван...

Гвардиола добива големо засилување во продолжение од сезоната

Манчестер сити одигра 1-1 против Челси и направи чекор назад во трката за титулата во Премиерлигата, но тренерот Пеп Гвардиола доби добри вести. Гвардиола на...

Навивачите го нападнаа Јовиќ: Ти го изневери Пиоли!

Фудбалерите на Милан загубија со 2-4 од Монца во 25. коло од Серија А, но навивачите најголеми замерки имаат за српскиот напаѓач Лука Јовиќ...

Баерн Минхен пронајде замена за Тухел

Германскиот шампион Баерн Минхен е во голема криза, а тоа го потврди и поразот од Бохум со 2-3 во Бундеслигата. Како што минува времето, така...

Перез решил да го растури ПСЖ – по Мбапе ќе договори уште една ѕвезда!

Килијан Мбапе на лето ќе стане нов фудбалер на Реал Мадрид, откако реши да го напушти ПСЖ, а претседателот на шпанскиот гигант Флорентино Перез...

Ноер спречи тепачка меѓу Кимих и тренер во тунелот (Видео)

Баерн Минхен доживеа пораз од Бохум со 2-3 и тоа беше тежок удар за актуелниот шампион кој ја губи трката за титулата во Бундеслигата. Ова...

Спектакл на Олстар-мечот: Истокот постигна 211 поени и го победи Западот (Видео)

Олстар-натпреварот за 2024 година заврши со победа на Истокот од 211-186 против Западот, а Дамиен Лилард го доби трофејот „Коби Брајант“. Мечот го одбелажаа дури...

Алегри се откажа од трката за Скудетото – ќе го „лови“ второто место во...

Поранешниот италијански шампион Јувентус одигра нерешено против Верона (2-2) и со тоа направи чекор назад во трката за титулата во Серија А. Тренерот на „бјанконерите“,...

Мбапе веќе потпишал договор со Реал Мадрид – познати се деталите!

Францускиот напаѓач Килијан Мбапе на крајот на сезоната заминува од ПСЖ, а негов следен тим во кариерата треба да му биде Реал Мадрид, чиј...