Евролигата го суспендира Теодосиќ и му изрече парична казна (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Кошаркарот на Црвена Звезда, Милош Теодосиќ ќе оди на „ладење“ поради неговото однесување за време на мечот против Анадолу Еефс.

Теодосиќ најпрво направи груб прекршок врз Отуру, а потоа влезе во вербален конфликт со судијата Хуан Карлос Гарсија.

Евролигата не му го прости потегот и затоа го суспендираше на два натпревари, а Теодосиќ ќе мора да плати и парична казна од 15.000 евра.