дома тагови Зинедин Зидан

таг: Зинедин Зидан

Најнови вести

Германија сака со триумф да го почне походот кон трофејот на ЕП

Вечерва почнува Европското првенство (ЕП) во Германија, а првиот дуел се игра меѓу домаќинот и Шкотска во Минхен од 21 часот. Германија не се прослави...

Хрватска доби засилување пред дуелот со Шпанија – згодната Ивана Кнол (Фото)

Атрактивната навивачка Ивана Кнол ќе ја поддржи својата татковина на Европското првенство (ЕП) во Германија. Хрватката објави дека пристигнала во Берлин, каде што ќе ги...

Ивановски направи операција на колкот: Ќе се вратам посилен!

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски веќе некое време е надвор од тениските терени поради повреда, а сега направи операција на колкот. Ивановски се мачеше со...

Танкоски замина од Битола и го засили Вардар

Македонскиот ракометар Марио Танкоски денеска потпиша договор со скопскиот гигант Вардар, откако претходно ја прекина соработката со Пелистер. Танкоски потпиша двегодишен договор со „црвено-црните“ и...

Хумелс го „избрка“ Терзиќ, па и сам го напушти Дортмунд

Тренерот Един Терзиќ вчера ја прекина соработката со бундеслигашот Борусија Дортмунд, а денеска пристигна вест дека нов договор нема да потпише Матс Хумелс. Хумелс не...

Вирус ја „покоси“ Франција, не тренираше ниту Мбапе

Француските репрезентативци се соочуваат со сериозни проблеми пред почетокот на Европското првенство (ЕП) во Германија. Медиумите пишуваат дека „пола“ тим на Франција е во аут...

Мекгрегор се повреди и ја откажа борбата со Чендлер

Ирскиот борец Конор Мекгрегор нема да се бори против Мајкл Чендлер на 29 јуни, а тоа го потврди претседателот на УФЦ, Дена Вајт. Главен настан...

Реал Мадрид нуди 50 милиони евра за „новиот Варан“

Шпанскиот и европски шампион Реал Мадрид го ангажира Килијан Мбапе, но планира летово да земе уште неколку играчи. „Кралевите“ сакаат играч кој треба да стане...

Тен Хаг ќе добие од Ретклиф и засилување од 83 милиони евра

Манчестер јунајтед му даде уште една шанса на тренерот Ерик Тен Хаг, откако тој имаше успешен состанок со Џим Ретклиф. Милијардерот, освен нова шанса, на...

Тикет на денот (петок, 14.06.2024)

Вечер на Алијанц Арена ќе се изигра премиерниот натпревар од 17-то по ред ЕП во фудбал. Тоа ќе го отворат домаќинот Германија во дуел...