Зидан одбил понуда од 150 милиони евра


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Францускиот тренер Зинедин Зидан сè уште е без работа, иако добил примамлива понуда од Саудиска Арабија.

Ал Наср, каде што игра Кристијано Роналдо, му понудил дури 150 милиони еврана францускиот тренер за договор на две години.

Зидан решил да се заблагодари на понудата и да ја одбие, па ќе чека друга шанса во некој клуб или најверојатно француската репрезентација.

Французинот нема ангажман уште од јуни 2021 година кога го напушти Реал Мадрид.