Тен Хаг има две резервни опции ако не го купи Кејн


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Манчестер јунајтед во летниот преоден рок ќе бара нов напаѓач, а прв избор на тренерот Ерик Тен Хаг, наводно, бил напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн.

Британски „Сан“ објави дека раководството на „црвените ѓаволи“ одобрило 90 милиони евра за трансферот на Кејн.

Доколку „ѓаволите“ не успеат да го купат Кејн, Тен Хаг има две резервни опции, а тоа се Рандал Коло Муани од Ајнтрахт Франкфурт и Расмус Хојлунд од Аталанта.

Муани оваа сезона постигна 16 голови и 14 асистенции за Франкфурт, а неговиот трансфер треба да чини околу 65 милиони евра, додека Хојлунд од Аталанта чини околу 35 милиони евра.