Тен Хаг на чекор до потпис со напаѓач за кој сонува со месеци


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Манчестер јунајтед долго време бара нов напаѓач, а изборот на крајот падна на Расмус Хојлунд и наскоро се очекува реализација на трансферот.

Напаѓачот на Аталанта минатата сезона постигна девет гола на 32 настапи за калчолигашот, но со неговите квалитети го воодушеви тренерот Ерик Тен Хаг.

Новинарот Фабрицио Романо објави дека веќе бил одржан состанок меѓу „ѓаволите“ и управата на Аталанта и наскоро треба да се потврди трансферот.

Причина поради која се верува дека трансферот ќе се реализира е и ангажманот на Ел Билал Туре од страна на Аталанта за 30 милиони евра.