Тевез си заминува од Бока Јуниорс, два клуба заинтересирани за неговиот потпис


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓

Легендарниот аргентински фудбалер, Карлос Тевез речиси сигурно ќе си замине од редовите на Бока Јуниорс.

Договорот на Тевез со Бока истекува во декември и засега нема назнаки дека ќе му биде понуден нов договор.

Според извори на „ТНТ Спорт“ за Тевез засега се загреани два клуба од Јужна Америка и тоа аргентинскиот Велез Сарсфилд, и уругвајскиот Пењарол.