Тикет на денот (четврток, 08.12.2022)


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Уште денес е паузата на Мундијалот, па веќе од утре започнуваат ¼ финалните натпревари. Сепак од ова што е денес понудено, ние се потрудивме да составиме супер дабл со одлична квота. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Пиза – Асколи – 1 @ 2.10 во Mozzart

Веројатно никој во екипата на Пиза не е задоволен со моменталната ситуација на табелата во Серија Б, но последните натпревари донесоа охрабрувањедека работите можат да се поправат. Дури 10 натпревари во серија овој тим е без пораз, а победува воглавно само на домашен терен, а на последните пет дуели играше нерешено. Асколи нема победа во претходните четири дуели каде што запиша еден пораз и едно реми. Тоа се одрази на нивното бодовно салдо, а интересно е дека повеќе бодови имаат освоено на гости отколку на домешн терен. Овде ние предлагаме да изиграте 1 со квота 2.10 во Mozzart.

Олимпија – Мура – 0-2 @ 2.19 во Bet365

Олимпија цели кон шампионската титула во Словенија, но мора да внимаваат да не влезат во некоја серија без победа. Во минатото коло имаа прилика дополнително да оддалечат на првиот пратител, екипата на Цеље, но тој натпревар заврши без голови. Сега во гости им доаѓа уште еден тим од врвот на табелата, шампионот од пред две години. Мура неочекувано стигна до титулата во 2021 година така што го победија Марибор во последното коло. Сега се во борба за второто место, а крајната цел и ме уште еден излез во Европа. Овде ние очекуваме неефикасен натпревар и типуваме 0-2 гола со квота 2.19 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.59

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk