Тикет на денот (недела, 06.06.2021)

И денес покрај тоа што е слаба понудата се обидовме да издвоиме два натпревари за да ви ги претставиме како тикет на денот. Ова е нашиот предлог.

Погон – Лублин – ГГ3+ @ 1.95 во 1xBet

Математички се уште постојат шанси за Погон да бидат елиминирани, а Лублин да стигнат до плеј оф, но сепак реалноста е малку тешка и делува дека е невозможно да се случи  тоа. Погон е на средината на табелата и со навремен опстанок овој тим би биле комплетно задоволни, а истите амбиции ги имаат и гостите. Овде очекуваме релаксиран натпревар, па затоа предлагаме ГГ3+ со квота 1.95 во 1xBet.

Холандија – Грузија – 4+ @ 2.25 во Bet365

Холанѓаните се комплетно спремни за после подолг период да играат на големо натпреварување, а тоа ќе биде ЕП. Зад себе имаат солидни резултати, а во последниот контролен натпревар ремизираа против тимот на Шкотска. Грузија се покажа одлично во последниот пријателски натпревар и покрај тоа што беа аутсајдери успеаа да ја победат селекцијата на Романија. На овој натпревар очекуваме 4+ голови со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.39

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk