Тикет на денот (недела, 07.03.2021)

Денешниот ден изобилува со понуда за обложување, па ние се надеваме дека ја составивме вистинската комбинација која според нас има големи шанси за пролаз. Ова е нашиот тикет за денес.

Реал Сосиедад – Леванте – 1 @ 1.58 во 1xBet

Сосиедад во последниот натпревар успеа да земе еден многу тежок бод од гостувањето кај Реал Мадрид. Изиграа солиден натпревар, но сепак не успеаа да победат. Леванте направи неколку изненадувања во досегашниот тек на првенството, но овде сметаме дека немаат шанса за бодови бидејќи Сосиедад игра одлично и нема да го дозволи тоа. Предлагаме 1 во 1xBet со квота 1.58.

Наполи – Болоња – 1/1 @ 2.55 во Bet365

За жал Наполи оваа година скоро и да ги загуби шансите за Скудето, но сепак имаат реални можности за да стигнат до ЛШ со што би биле комплетно задоволни. Од друга страна Болоња и не е некој сериозен противник, а нема ниту пак некои големи амбиции за оваа година освен навремениот опстанок. Овде очекуваме Наполи да доминира и предлагаме 1/1 со квота 2.55 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.03