Тикет на денот (недела, 07.08.2022)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


И денес понудата за обложување е фантастична, па изборот на натпревари е огромен. Ние одлучивме да ви претставиме супер дабл комбинација во форма на тикет на денот.

Лил – Оксер – 1&T1 @ 2.15 во Mozzart

Лил за жал лани немаше кој знае каков успех и завршија на средината на табелата, поточно на 10-то место и за жал не успеаа да се пласираат во Европа, па сега може да кажеме дека ќе играат порелаксирано во домашното првенство. Оксер од друга страна успеа преку плеј оф да стигнат во елитата, а основната цел им е да останат во првата лига повеќе од една сезона. Сепак Лил е поквалитетен тим и на овој натпревар очекуваме лесна победа за нив. Типуваме 1&T12+ со квота 2.15 во Mozzart.

Хамарби – Сандсвал – 1/1&3+ @ 1.90 во Bet365

Хамарби не се предава лесно и не се откажува од топ позициите. Во последното коло запишаа неочекуван пораз од Варнамо, тимот кој е далеку послаб, но сепак успеа да ги надигра и да им ги земе трите бода. Сандсвал од друга страна е еден од најсериозните кандидати за елиминација. Тие се во доста лоша серија и на последните четири дуели немаат победа, па сега и немаат кој знае каква прилика за да ја прекинат таа серија. Веруваме дека Хамарби ќе сака да се оправда за поразот од последното коло и овде решивме да типуваме 1/1&3+ со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.09

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk