Тикет на денот (недела, 12.05.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денешната понуда е сосема солидна и се играат натпревари од завршните кола ширум Европа. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Клермон – Лион – 2 @ 1.60 во Mozzart

Клермон веќе со „едната нога“ се во втората лига и само чудо би ги спасило за да не се случи тоа. Максимум што можат да стигнат е до 16-то место, но за тоа треба Мец и Лориен да претрпат порази до крај, а Клермон да победува. Лион од друга страна од последната позиција стигна да се бори за Европа и доколку успеат во тоа, фановите ќе бидат комплетно задоволни. Ние овде очекуваме гостите да победат без поголеми проблеми и типуваме 2 со квота 1.60 во Mozzart.

Манчестер Јунајтед – Арсенал – ГГ @ 1.57 во 22Bet

Овие две екипи кога ќе се сретнат меѓусебе, мотивот на двете страни е огромен. Манчестер Јунајтед е надвор од зоната за Европа и ако тоа остане така, што е реално, може да констатираме дека ќе биде сезона за заборав. Од друга страна Арсенал мора да даде се од себе и да победува до крај доколку сакаат титула и да очекуваат кикс на Манчестер Сити, па само така може да стигнат до пехар. Иако Арсенал во моментов е поквалитетен тим, ние решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.57 во 22Bet.

Дармштат – Хофенхајм – 2 @ 1.67 во 20Bet

Дармштат повеќе нема за што да се бори оваа сезона бидејќи се наоѓаат на последната позиција и веќе официјално се дел од втората германска лига, па следната сезона ќе бидат дел од Цвајт. За разлика од нив, Хофенхајм е се уште во игра за конференциската лига, но искрено во последно потфрлија и во последните два натпревари зедоа само еден бод што е навистина премалку. Овде веруваме дека ќе изиграат фантастично и дека без поголеми проблеми ќе ги соберат сите три бода. Наш предлог е 2 со квота 1.67 во 20Bet.

ЛАСК – Штурм Грац – 3+ @ 1.98 во Bet365

Последниот дуел за денешниот тикет ни доаѓа од австриската Бундеслига каде што ќе се сретнат две квалитетни екипи, поточно ЛАСК и Штурм Грац. Домаќините се во фантастична серија и на последните пет натпревари запишаа четири победи и еден пораз, па тоа ги доведе во позиција за да имаат шанси да стигнат до квалификациите за Лигата на шампиони. Штурм од друга страна е на првото место со 4 бода предност и скоро сме убедени дека нема да ја прокоцкаат таа предност и дека ќе завршат на лидерското место. Ние одлучивме на овој натпревар да типуваме 3+ со квота 1.98 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3658.30


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk