Tикет на денот (недела, 17.01.2021)

Уште еден ден полн со натпревари е пред нас, па веруваме дека без поголеми проблеми ќе го составиме добитниот тикет за денес.

Шефилд – Тотенхем – 2/2 @ 2.50 во 1xBet

Шефилд и покрај победата над Њукасл во последното коло остана на последната позиција и се уште е лидер во трката за елиминација од Премиер лигата. Тотенхем од друга страна нема многу избор доколку сака да ги оствари своите цели, а тоа е пласман на позиција која ќе ги одведе во Европа. Наш предлог за овој натпревар е 2/2 со квота 2.50 во 1xBet.

Ајнтхрат – Шалке – ГГ @ 1.68 во Bet365

Тимот на Ајнтрахт Франкфурт имаше катастрофален почеток, но во последните натпревари докажа дека се подобрени и веќе запишаа три последователни победи што и воопшто не е учинок за потценување. Шалке после точно една година почуствува победнички вибрации кога на домашен терен го совладаа Хофенхајм со високи 4-0. Овде искрено Ајнтрахт е фаворит, но некако посигурно ни е да типуваме ГГ со квота 1.68 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.20

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk