Тикет на денот (недела, 18.09.2022)

Уште денес ќе имаме добра понуда, па ни следува кратка пауза и потоа понуда со натпреварите помеѓу репрезентациите. Се надеваме дека правилно ќе го искористиме овој ден и ќе ви претставиме добитен тикет.

Брентфорд – Арсенал – 2/2 @ 2.75 во Mozzart

Брентфорд откако е започната сезоната игра доста променливо. Тие успеаа да соберат вкупно 9 бода, а во овој натпревар влегуваат со добро расположение бидејќи во последното коло запишаа победа над тимот на Лидс со резултат од 5-2. Арсенал го доживеа првиот пораз, но се уште се на горните позиции и мора да признаеме дека играат одлично во последно време. Веруваме дека ќе победат на овој натпревар и тоа уште во првото полувреме, па затоа типуваме 2/2 со квота 2.75 во Mozzart.

Атлетико Мадрид – Реал Мадрид – ГГ @ 1.70 во Bet365

Овој натпревар носи посебна мотивација и за едниот и за другиот тим. Градското дерби во Мадрид секогаш има „жар“, па веруваме дека и денес ќе биде така. Во улогата на домаќините се Јорганџиите кој во моментов ја имаат 7-та позиција на табелата и може да кажеме дека се во добра форма со оглед на тоа што на 5 натпревари имаат само еден проаз. Реал Мадрид од друга страна е единствениот тим со 100% учинок, поточно откако е започната сезоната запишуваат само победа. Овде решивме да го избегнеме конечниот исход и ви предлагаме ГГ со квота 1.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.68

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk