Тикет на денот (недела, 26.05.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас спремивме одличен тикет на денот.

Антверпен – Андерлехт – 2 @ 1.80 во Mozzart

Оваа година белгиската лига не беше многу возбудлива во завршницата. Минатото коло Клуб Бриж го доби директниот дуел со Андерлехт и стигна до пехарот. Сега на Андерлехт му останува да се избори за второто место на табелата, па е пред императив победа на овој меч. Антверпен игра катастрофално во плеј-офот и одамна се прости од титулата. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.80 во Mozzart.

Лацио – Сасуоло – 3+ @ 1.70 во 22Bet

Следната сезона Сасуоло ќе игра во Серија Б после неколку одлични сезони во елитата. Минатото коло беше поразен од Каљари и дефинитивно ги загуби шансите за опстанок. Лацио имаше турбулентна сезона, но во последно време заигра подобро и се искачи до 7-то место. Веројатноста е дека за малку ќе им избега местото кое води во Лигата на шампиони, а сигурно ќе сакаат со победа да ја затворат сезоната. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70  во 22Bet.

Бронби – Архус – 1-1 @ 1.85 во Bet365

Развршница во данскиот шампионат каде Бронби држи се во свои раце. Со обеда над Архус во овој меч Бронби ќе ја освои титулата, а единствено може да ги спречи победа на Митилад со двоцифрена разлика, а тоа е малку веројатно. Архус ќе ја заврши седината на 5-то место, па овој ме за нив нема резултатско значење. Нашиот предлог е 1-1 со квота 1.85  во  Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.66


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk